Doktorancka szkoła letnia o czasie wolnym jako kategorii badawczej - ostatnie miejsca!

„Czas wolny jako kategoria badawcza w badaniach nad XIX i XX wiekiem” to organizowana w Trójmieście bezpłatna doktorancka szkoła letnia, która rozpocznie się 2 września 2019 r. i potrwa do 11 września 2019 r.  Ostatnie miejsca czekają na chętnych!

Szkoła adresowana jest do wszystkich doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego z dyscyplin humanistycznych i społecznych, takich jak: historia, literaturoznawstwo, nauki o kulturze i religii, nauki o sztuce, nauki socjologiczne.

Rekrutacja potrwa do 2 sierpnia 2019 r., a informację o zakwalifikowaniu do udziału w szkole letniej kandydaci otrzymają do 7 sierpnia. Doktorant zgłasza chęć uczestnictwa w szkole letniej poprzez wypełnienie formularza. Formularz należy wydrukować, podpisać i zeskanowany dokument przesłać na adres mailowy: wojtek.milej@gmail.com

Szkoła ma charakter wprowadzenia początkujących badaczy zorientowanych na badanie społeczeństwa i kultury XIX i XX wieku w problematykę projektów badawczych innych doktorantów z różnych dziedzin naukowych, stworzenia sieci naukowej wśród doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego oraz integrację ze środowiskiem specjalistów. Szkoła stworzy okazję do skonfrontowania podejść badawczych przedstawicieli różnych dziedzin nauk (m. in. historii, socjologii, wiedzy o kulturze) oraz specjalności naukowych (np. historyk XIX wieku, historyk PRL, badacz historii politycznej, badacz historii kultury) i doskonalenia umiejętności przedstawiania specyfiki własnych badań specjalistom innych dyscyplin i specjalności. Szkoła ma charakter wyjazdowy, co pozwoli zapoznać się uczestnikom zajęć ze specyfiką terenów Trójmiasta w kontekście prowadzonych zajęć, których tematyka dotyczyć będzie w szczególności terenów Pomorza i badań nad czasem wolnym.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi dokumentami:

Plan zajęć (doc)

Program zajęć (doc)

Regulamin Szkoły Letniej (doc)

Formularz zgłoszeniowy (doc)