Klinika Kariery - podsumowanie semestru letniego

6 i 7 czerwca w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych odbyły się spotkania podsumowujące Klinikę Kariery – projektu, realizowanego w ramach Programu ZIP przez Biuro Karier UW. Zajęcia w ramach Kliniki Kariery miały na celu zdobycie doświadczenia zawodowego, szczególnie przez studentów planujących karierę doradców, trenerów, coach’ów, analityków rynku pracy itp.  Ponadto miały również  za zadanie wesprzeć działania Uniwersytetu Warszawskiego w przygotowaniu studentów do wejścia na rynek pracy. Zajęcia skierowane były do studentów wszystkich kierunków studiów  i obejmowały spotkania z doradcami, warsztaty prowadzone przez członków Kliniki i ekspertów, konwersatoria oraz realizację projektów przez studentów. Jej celem było umożliwienie studentom podniesienia kompetencji zawodowych, doskonalenie umiejętności pracy projektowej, pracy w grupie, rozwiązywania problemów.

Studenci, podzieleni na zespoły, przechodzili  poszczególne etapy  pracy projektowej we współpracy i wsparciu merytorycznym, organizacyjnym opiekunów modułów dr hab. Marioli Racław i dr Tomasza Sobierajskiego, koordynatora przedmiotu dr hab. Ewy Giermanowskiej z Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych i pracowników Biura Karier UW Marty Piaseckiej – kierownika Biura oraz Moniki Niepiekło - doradcy zawodowego i na początku czerwca zaprezentowali wyniki swojej pracy.

Studenci w bardzo ciekawy sposób przedstawili wyniki swoich badań, inspirując zebranych do dyskusji. Wielokrotnie podkreślali, że były to bardzo ciekawe, rozwijające zajęcia, z których wyniesiona wiedza i doświadczenie na pewno przydadzą im się w realizacji kolejnych projektów oraz w przyszłej pracy zawodowej.

Kolejna edycja Kliniki Kariery w semestrze zimowym. Serdecznie zapraszamy!

klinika kariery     klinika kariery 1