Stypendia dla doktorantów

W ZIP startuje program stypendialny „Zwiększanie mobilności doktorantów UW” skierowany do doktorantów, który są na II roku studiów. Stypendyści przez dwa lata będą otrzymywać 2 tys. zł miesięcznie.

Doktoranci Uniwersytetu Warszawskiego, którzy w roku akademickim 2017/2018 są na II roku studiów stacjonarnych, mogą wziąć udział w programie stypendialnym „Zwiększenie mobilności doktorantów UW”.

Celem programu jest wsparcie krajowej i międzynarodowej mobilności doktorantów związanej z badaniami, które prowadzą. Przez dwa lata – od października 2018 r. do września 2020 r. – comiesięcznie stypendium wynoszące 2 tys. zł będzie otrzymywało 50 osób wyłonionych w konkursie. Jeżeli stypendysta uzyska stopień naukowy doktora do 31 grudnia 2021 r., otrzyma dodatkowo 12 tys. zł.

Stypendysta w ciągu dwóch lat trwania programu musi wziąć udział w wyjazdach naukowych trwających przynajmniej 8 tygodni, dwóch szkołach letnich oraz wybranych zajęciach OGUN dla doktorantów, a także wygłosić referat podczas międzynarodowej konferencji naukowej i uzyskać stopień naukowy doktora do 31 grudnia 2021 r.

Aby wziąć udział w rekrutacji, należy do 10 września 2018 r. złożyć komplet dokumentów. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Zwiększenie mobilności doktorantów – stypendia.