Stronę napędza Drupal

Spotkanie ze stypendystami

20 grudnia odbyło się spotkanie inauguracyjne z doktorantami Uniwersytetu Warszawskiego, którzy otrzymali dwuletnie stypendia na zwiększenie mobilności.

We wrześniu poznaliśmy wyniki konkursu w programie „Zwiększenie mobilności doktorantów UW”, w którym motywacyjne stypendia naukowe otrzymało 51 studentów studiów III stopnia. Celem programu jest wsparcie ich krajowej i międzynarodowej mobilności. Przez najbliższe dwa lata doktoranci będą otrzymywali comiesięczne stypendium w wysokości 2 tys. zł, a jeżeli uzyskają stopień naukowy doktora do końca 2021 roku, dostaną dodatkowe 12 tys. zł.

Najwięcej nagrodzonych doktorantów – dziesięciu – studiuje na Wydziale Historycznym, po siedmiu kształci się na wydziałach Biologii i Fizyki. W spotkaniu inaugurującym program stypendialny wzięły udział prof. Jolanta Choińska-Mika, prorektor ds. studentów i jakości kształcenia, oraz prof. Anna Giza-Poleszczuk, prorektor ds. rozwoju.

– Bardzo nas cieszy, że został uruchomiony ten program stypendialny. To fundusze, które pomogą przetestować nowe rozwiązania, między innymi udzielania finansowego wsparcia na odbycie wyjazdów naukowych – podkreśliła prof. Anna Giza-Poleszczuk.

– Za pomocą stypendiów staramy się stworzyć warunki, w których doktoranci będę mogli skupić się na prowadzeniu badań i brać udział w wymianie intelektualnej. Mam nadzieję, że teraz, gdy już podjęli państwo wysiłek wzięcia udziału w konkursie i wygrali go, w sposób rozważny i świadomy zaplanujecie swoją dalszą karierę – mówiła prof. Jolanta Choińska-Mika.

Wyjazdy zagraniczne – kolejne stypendium dla doktorantów

Zachęcamy wszystkich doktorantów UW do wzięcia udziału w kolejnym konkursie stypendialnym. Dzięki programowi można otrzymać wsparcie na wyjazdy zagraniczne odbywane w celach naukowych lub dydaktycznych. Nabór trwa do 17 stycznia.

Więcej informacji

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z naszego serwisu.

Zgadzam się Ukryj komunikat