Wykładowcy z zagranicy na UW

17 września 2019 r. powołana przez  JM Rektora Komisja dokonała oceny zgłoszeń kandydatów na zagranicznych wykładowców wizytujących na Uniwersytecie Warszawskim na rok akademicki 2019/2020. Do udziału w programie zakwalifikowanych zostało piętnaścioro badaczy. Wśród wybranych kandydatów znaleźli się przedstawiciele nauk przyrodniczych, humanistycznych i społecznych. Wykładowcy wizytujący wyłonieni w ramach I tury konkursu pochodzą z Ameryki, Azji oraz wschodniej i zachodniej Europy.

Udział wykładowców z zagranicy w dydaktyce akademickiej UW ma na celu:

- zwiększenie umiędzynarodowienia studiów oferowanych przez Uniwersytet Warszawski oraz intensyfikację międzynarodowego transferu wiedzy

- umożliwienie studentom kontaktu z wykładowcami akademickimi wykształconymi i doświadczonymi w prowadzeniu zajęć w ramach odmiennych od polskiego systemów edukacyjnych

- rozszerzenie oferty dydaktycznej UW o nieobecne dotąd tematy i specjalności naukowe

- stworzenie studentom dodatkowych możliwości doskonalenia umiejętności językowych.

Zapraszamy do zapoznania się z listą wykładowców wizytujących, którzy odwiedzą Uniwersytet Warszawski w najbliższym roku akademickim.

Lista kandydatów zakwalifikowanych do zatrudnienia na stanowisku wykładowcy wizytującego (pdf)