Programy doskonalenia dydaktycznego – wyniki konkursu

Publikujemy wyniki konkursu na programy doskonalenia dydaktycznego, w którym zostały nagrodzone dwa projekty – Wydziału Historycznego oraz Centrum Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych i Edukacji Europejskiej.

Celem programu doskonalenia dydaktycznego jest podniesienie kompetencji wykładowców Uniwersytetu Warszawskiego przez przygotowanie programu, który będzie zgodny z potrzebami danego zespołu dydaktycznego.

Komisja konkursowa zakwalifikowała do finansowania w Programie zintegrowanych działań na rzecz rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO WER, ścieżka 3.5, dwa projekty:

• Wydziału Historycznego – wniosek dotyczący podnoszenia kompetencji dydaktycznych pracowników w obszarze metodycznym, przygotowania do prowadzenia zajęć w języku angielskim, korzystania z osiągnięć cyfrowej humanistyki i ewaluacji zajęć (51 punktów – zakwalifikowany)
  • Centrum Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych i Edukacji Europejskiej – wniosek konkursowy „Narzędzia kontroli efektów kształcenia: konstruowanie testów” (42 punkty zakwalifikowany)

Jednostki, których projekty zostały zakwalifikowane do programu, otrzymają zalecenia przygotowane przez Komisję, których spełnienie jest warunkiem podpisania umowy. Natomiast jednostki, których projekty nie zostały zakwalifikowane do programu, mogą złożyć w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia wyników pisemny wniosek o przekazanie opinii eksperckiej o projekcie.