Service learning – wyzwania społeczne dla studentów

Instytut Studiów Społecznych i Biuro Karier UW zapraszają studentów do udziału w zajęciach ogólnouniwersyteckich Service learning – wyzwania społeczne, które odbędą się w semestrze letnim.

Service learning to formuła zajęć oparta na jednoczesnym kształceniu studentów i angażowaniu ich w życie społeczne, co pozwala na lepsze zrozumienie mechanizmów zmieniającego się rynku pracy przez realny wpływ na rozwiązywanie konkretnego problemu.

Uczestnicy zapoznają się z diagnozą sytuacji studentów migrantów na UW i będą analizować relacje między uczelnią a środowiskiem zewnętrznym w tym zakresie. Jednym z elementów zajęć jest wymiana dobrych praktyk, podczas której studenci wezmą udział w wyjeździe studyjnym na jedną z europejskich uczelni realizującą programy integracji społecznej i zawodowej migrantów.

Przedmiot składa się z 15 godzin konwersatorium oraz trzydniowego wyjazdu studyjnego do jednej z europejskich uczelni. Zajęcia będą odbywały się w blokach. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 20 marca.

Zapisywać można się do 28 lutego za pomocą strony Rejestracji Żetonowej.