Komunikacja w pracy z wielokulturową grupą studentów i studentek – warsztaty

Zapraszamy nauczycieli akademickich Uniwersytetu Warszawskiego do udziału w warsztacie z komunikacji w pracy z wielokulturową grupą studentów i studentek. Głównym celem warsztatu jest rozwinięcie kompetencji międzykulturowych pracowników i pracowniczek dydaktycznych UW. Uczestnicy i uczestniczki szkolenia dowiedzą się między innymi, jak różnice kulturowe wpływają na oczekiwania i podejście do procesu uczenia się i nauczania. W jaki sposób komunikat, który nadajemy, może być odebrany przez przedstawiciela innej kultury. Jak odczytywać kody kulturowe, które kształtują zachowanie w różnych sytuacjach.

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Kucharska z Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu – trenerka komunikacji międzykulturowej oraz umiejętności cross-kulturowych.

Kiedy i gdzie?

Warsztat dedykowany  nauczycielom akademickim zaplanowano na 12 marca 2020 r. w godz. 9.00-16.00 w Budynku Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu (parter), ul. Dobra 56/66 w Warszawie.

Kto może być uczestnikiem?

Pracownicy zatrudnieni w Uniwersytecie Warszawskim w dniu rozpoczęcia warsztatu i przez przynajmniej kolejnych sześć miesięcy od daty jego zakończenia w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych lub dydaktycznych na podstawie umowy o pracę lub aktu mianowania, którzy w semestrze bezpośrednio rozpoczynającym się po dacie zakończenia działania rozwojowego mają zaplanowaną realizację zajęć dydaktycznych dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak się zgłosić?

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, aby zgłosić udział w warsztacie należy:

Uwaga: zgłoszenia przyjmujemy najpóźniej do 09.03.2020 r. do 23:59.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy na adres szkolenia.dydaktyczne@uw.edu.pl lub pod numerem telefonu: 22 55 24 242.

Ramowy program warsztatów

9.00-10.45 – Komunikacja międzykulturowa – wstęp

10.45-11.00 – przerwa kawowa

11.00-12.30 – Wymiary kultur – teoria i praktyka podnosząca kompetencje międzykulturowe