Postawy równościowe – warsztaty dla nauczycieli akademickich

Zapraszamy nauczycieli akademickich Uniwersytetu Warszawskiego do udziału w warsztatach rozwijających postawy równościowe w dydaktyce akademickiej, realizowane w ramach działań programu Równoważni UW. Celem jednodniowego szkolenia jest poszerzenie wiedzy pracowniczek i pracowników dotyczącej stereotypów, uprzedzeń, dyskryminacji, ich źródeł oraz psychologicznych, społecznych i prawnych konsekwencji ich stosowania. Poprzez aktywne i zróżnicowane metody uczenia się uczestnicy i uczestniczki warsztatów nabędą nowe umiejętności w zakresie rozpoznawania i przeciwdziałania przejawom dyskryminacji w pracy w środowisku akademickim oraz komunikowania się ze studentami i studentkami. Poznają także narzędzia reagowania na przejawy dyskryminacji oraz sposoby posługiwania się językiem równościowym. Osoby uczestniczące w warsztatach będą mogły przygotować również indywidualne plany działań prorównościowych pomocne w pracy dydaktycznej.

Kiedy i gdzie?

Warsztat dedykowany  nauczycielom akademickim zaplanowano na 6 lutego 2020 r. w godz. 9.00-17.00 w sali 200 w Gmachu przy Małym Dziedzińcu (ul. Krakowskie Przedmieście 24).

Kto może być uczestnikiem?

Pracownicy zatrudnieni w Uniwersytecie Warszawskim w dniu rozpoczęcia warsztatu i przez przynajmniej kolejnych sześć miesięcy od daty jego zakończenia w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych lub dydaktycznych na podstawie umowy o pracę lub aktu mianowania, którzy w semestrze bezpośrednio rozpoczynającym się po dacie zakończenia działania rozwojowego mają zaplanowaną realizację zajęć dydaktycznych dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego.

Każdy uczestnik szkolenia będzie zobowiązany do wykorzystania doskonalonych kompetencji w trakcie zajęć dydaktycznych ze studentami w semestrze następującym bezpośrednio po zakończeniu warsztatu.

Po zakończeniu zajęć ze studentami uczestnik zostanie poproszony o udokumentowanie wykorzystania doskonalonych kompetencji w formie krótkiej autoewaluacji.

Jak się zgłosić?

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, aby zgłosić udział w warsztacie należy:

Uwaga: zgłoszenia przyjmujemy najpóźniej do 03.02.2020 r. do godz. 23:59.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy na adres: szkolenia.dydaktyczne@uw.edu.pl lub pod numerem telefonu 22 55 24 242.

„Warsztat rozwijający postawy równościowe w dydaktyce akademickiej Uniwersytetu Warszawskiego” jest realizowany w ramach Programu zintegrowanych działań na rzecz rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego, realizowanego w latach 2018-2022 i współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.