Poszukiwany trener orientacji kulturowej!

Pracownicy UW, którzy chcieliby poprowadzić zajęcia z orientacji kulturowej dla studentów zagranicznych, do 29 września mogą wziąć udział w rekrutacji wewnętrznej.

Tematyka dwudniowego szkolenia, które odbędzie się w październiku, będzie dotyczyła:

• informacji przygotowujących do życia w Polsce i w Warszawie (podstawowe informacje na temat polskiego społeczeństwa, powszechnie uznawanych wartości, kultury, zwyczajów; informacje praktyczne na temat życia w Polsce, m.in. opieka zdrowotna, transport, wynajmowanie mieszkania)
  • wprowadzenia do studiów na UW (ogólne zasady i ciekawostki dotyczące studiowania w Polsce)
  • zagadnień dotyczących komunikacji kulturowej – zarówno z Polakami, jak i z innymi studentami zagranicznymi (skuteczne narzędzia komunikacji międzykulturowej oraz bariery w komunikacji; różnice kulturowe w takich obszarach, jak czas, relacje, styl komunikacji)

Szkolenie powinno zostać przeprowadzone w języku angielskim.

• wykształcenie wyższe
  • minimum 2-letnie udokumentowane doświadczenie w pracy trenerskiej (certyfikaty/zaświadczenia/inne), w tym doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu kultury
  • znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie B2
  • umiejętność dostosowania programu kursów do potrzeb i poziomu wiedzy uczestników; elastyczność
  • znajomość problemów, z jakimi spotykają się obcokrajowcy w Polsce
  • entuzjazm, zaangażowanie, cierpliwość i wyrozumiałość oraz bardzo wysokie umiejętności interpersonalne

Trener będzie zobowiązany do przeprowadzenia bilansu kompetencji uczestników (w formie pretestu i posttestu lub innej zaproponowanej przez trenera i zaakceptowanej przez koordynatora zadania w programie ZIP).

Wymagania dodatkowe (atuty)

• prowadzenie szkoleń dla studentów UW w przeszłości
  • udokumentowane wysokie oceny przeprowadzonych kursów
  • doświadczenie w pracy w środowisku międzynarodowym/wielokulturowym
  • znajomość struktury organizacyjnej UW
  • wiedza na temat prawa dotyczącego cudzoziemców w Polsce

• pracę ciekawą i motywującą z pełnymi zapału studentami zagranicznymi

Wymagane dokumenty

• CV i list motywacyjny należy przesyłać do 29 września 2019 r. na adres welcome@uw.edu.pl

Rozmowy z wybranymi kandydatami odbędą się w pierwszych dniach października.

Ogłoszenie - trener orientacji kulturowej (pdf)