Studenci / Studia magisterskie

W roku akademickim 2019/2020 do oferty studiów UW weszło 11 nowych i 8 przemodelowanych kierunków studiów II stopnia.

Studia zostały przygotowane w Programie zintegrowanych działań na rzecz rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego, współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO WER.

Nowe kierunki studiów

• Filologia języka migowego
  • Kognitywistyka (Cognitive Science) - studia w j. angielskim
  • Geologia poszukiwawcza
  • Helwetologia - studia szwajcarskie
  • Komunikacja międzykulturowa - Azja i Afryka
  • Kulturoznawstwo Europy Środkowo-Wschodniej
  • Physics (Studies in English)
  • Socjologia cyfrowa
  • Sustainable Development - studia w j. angielskim
  • Sztuki społeczne
  • Zarządzanie Big Data

Przemodelowane kierunki studiów

• American Studies - studia w j. angielskim
  • Archeologia
  • Europeistyka
  • Filologia angielska (English Studies)
  • Geologia stosowana
  • Gospodarka przestrzenna (specjalność: Foresight terytorialny)
  • Pedagogika (specjalność: Trener kompetencji miękkich).

Regulamin uczestnictwa (pdf)

Participation regulations (doc)

Sukces studentów kierunku Zarządzanie Big Data

Dodane dnia 2021.06.02

Aż 19 studentów kierunku Zarządzanie Big Data wzięło udział w Międzynarodowej Konferencji Big Data – rafinacja informacji – medycyna – ekonomia – media i zakwalifikowało swoje referaty do publicznej prezentacji i pokonferencyjnej publikacji.

Warsztaty dla przyszłych nauczycieli

Dodane dnia 2021.04.30

Zapraszamy studentów specjalizacji nauczycielskiej na warsztaty poszerzające wiedzę oraz umiejętności z zakresu innowacji dydaktycznych przydatnych do pracy w szkole.

Jak kształcić zdalnie?

Dodane dnia 2020.09.16

W Programie ZIP powstały rekomendacje dla nauczycieli akademickich i kierowników jednostek dydaktycznych Uniwersytetu Warszawskiego w zakresie kształcenia zdalnego, będące odpowiedzią na wątpliwości i pytania związane z jakością kształcenia w trybie zdalnym.

Przeczytaj cały artykuł

Filologia języka migowego kierunkiem unikatowym

Dodane dnia 2020.02.25

W nowym Piśmie UW ciekawy artykuł poświęcony nowemu, współfinansowanemu ze środków EFS, kierunkowi studiów II stopnia – Filologii polskiego języka migowego.

Przeczytaj cały artykuł

Ruszyła rekrutacja na geologię stosowaną

Dodane dnia 2020.01.13

Wydział Geologii zaprasza na studia II stopnia na przemodelowanym kierunku Geologia Stosowana.

Przeczytaj cały artykuł

Konferencja - Logistyka i administrowanie w mediach – Zarządzanie Big Data. Źródła i rafinacja.

Dodane dnia 2019.12.09

12 grudnia 2019 r. Katedra Technologii Informacyjnych Mediów, Wydziału Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii UW zaprasza na VI Konferencję Naukową Logistyka i administrowanie w mediach – Zarządzanie Big Data. Źródła i rafinacja.

Przeczytaj cały artykuł

Plany zajęć na studiach II stopnia

Dodane dnia 2019.10.23

Ruszyły zajęcia na studiach II stopnia. Szczegółowe plany zajęć na poszczególnych kierunkach w załączniku.

Przeczytaj cały artykuł

Wyniki rekrutacji na nowe kierunki studiów

Dodane dnia 2019.10.16

Sukcesem zakończyła się rekrutacja na nowe i przemodelowane kierunki studiów, realizowane w ramach Programu ZIP. Witamy nowych studentów i życzymy im wspaniałej przygody edukacyjnej na UW!

Ciekawe rozmowy o Uniwersytecie

Dodane dnia 2019.07.18

Społeczność Uniwersytetu Warszawskiego tworzą ludzie, którzy bardzo lubią swoją pracę i chętnie o niej opowiadają. Warto obejrzeć. Polecamy!

BUW dla sów

Dodane dnia 2019.06.06

Tegoroczna edycja „BUW dla sów” potrwa do 15 czerwca. To okazja, by nadrobić zaległości i przygotować się do zbliżającej się wielkimi krokami sesji egzaminacyjnej. Biblioteka jest dostępna dla studentów do godz. 05.00!

Przeczytaj cały artykuł

Nowe studia na UW - film promocyjny!

Dodane dnia 2019.06.04

Trwa rekrutacja na nowe kierunki studiów II stopnia. Wśród nowości między innymi: Kognitywistyka, Helwetologia - studia szwajcarskie, Socjologia cyfrowa, Zarządzanie Big Data i Sustainable Development.

Nowe kierunki studiów na UW

Dodane dnia 2019.04.19

Od roku akademickiego 2019/2020 do oferty studiów UW wejdzie 12 nowych i 8 przemodelowanych kierunków studiów II stopnia.