Studencka Szkoła Letnia – Komunikacja i współpraca w zespołach wielokulturowych

Wydział Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza studentów UW wpisanych na:

I rok studiów II stopnia na kierunku helwetologia

• I rok studiów II stopnia na kierunku germanistyka
  • I rok studiów II stopnia na kierunku europeistyka
  • I rok studiów II stopnia na kierunku studia filologiczno-kulturoznawcze

do wzięcia udziału w Szkole Letniej Komunikacja i współpraca w zespołach wielokulturowych, która obejmuje 10 dni szkoleniowych (80h dydaktycznych) i odbędzie się w terminie: 21.09-30.09.2020 r. na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego, przy ul. Dobrej 55 w Warszawie.

Warunkiem uczestnictwa w Szkole Letniej jest znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

Rejestracja rozpocznie się 15.05.2020 r. a zakończy 30.06.2020 r.

Student UW zainteresowany udziałem w Szkole Letniej przesyła na adres mgr.helwetologia@uw.edu.pl swoje zgłoszenie, zawierające następujące dane: imię, nazwisko, kierunek i rok studiów oraz informację o posiadanym dokumencie potwierdzającym znajomość języka angielskiego na wymaganym poziomie (np. certyfikatu, wyniku testu poziomującego). Na prośbę Organizatora Szkoły Letniej student zobowiązany jest przesłać mailem skan tego dokumentu lub okazać go podczas inauguracji zajęć.

O wynikach rekrutacji uczestnicy zostaną powiadomieni drogą mailową w terminie do 07.07.2020r.

Celem kształcenia jest poszerzenie i wzmocnienie kompetencji zawodowych absolwenta oraz przygotowanie go zarówno do zaistnienia na wielokulturowym rynku pracy, jak i prowadzenia badań naukowych. W szczególności:

• pogłębienie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego ze szczególnym uwzględnieniem języka biznesowego;
  • poszerzenie wiedzy w zakresie wielokulturowości;
  • wzmocnienie kompetencji miękkich;
  • wykształcenie kompetencji interkulturowych;
  • wprowadzenie w obszar budowy i zarządzania komunikacją;
  • przygotowanie do procesu rekrutacji w języku obcym;
  • uporządkowanie wiedzy w zakresie prawa pracy;
  • zaszczepienie woli samokształcenia i świadomości konieczności ustawicznego samodoskonalenia.

Serdecznie zapraszamy!

Do pobrania:

Plan szkoły letniej (pdf)

Regulamin szkoły letniej (pdf)

Program szkoły letniej (pdf)

UWAGA!

Z powodu epidemii COVID-19 wszystkie zaplanowane wyjazdowe szkoły letnie (studenckie i doktoranckie) zostały przełożone na rok 2021.