Stronę napędza Drupal

Wykład otwarty prof. Katarzyny Celińskiej z John Jay College of Criminal Justice – City University of New York

W imieniu Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW serdecznie zapraszamy na wykład otwarty pt. “Female pathways to criminality and gendered punishment” („Kobiece drogi do przestępczości i karanie kobiet”), który wygłosi Prof. Katarzyna Celińska z John Jay College of Criminal Justice – City University of New York (Department of Law, Police Science & Criminal Justice Administration).

Wykład odbędzie się 13 grudnia  w godz. 14:00-15:30 w trybie online na platformie ZOOM i będzie prowadzony w języku angielskim. Spotkanie otworzy i moderować będzie Dziekan Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji  – dr hab. Aneta Gawkowska.

Link do spotkania: https://us02web.zoom.us/j/81371993131?pwd=SkxZemlORmJGNWVCWUxTWnJsR0tvZz09

Problematyka wykładu wpisuje się w  obszar zainteresowań kryminologii feministycznej i badań gender-based. Podczas spotkania Profesor Katarzyna Celińska przedstawi „kobiece drogi do przestępczości” z perspektywy amerykańskiej, opartej na wynikach badań ilościowych (dane z więzień stanowych i federalnych) oraz jakościowych (wywiady z osadzonymi kobietami) zrealizowanych przez prelegentkę. Podczas wykładu Prof. Celińska podda także analizie przyczyny ponad 700-procentowego wzrostu wskaźnika uwięzienia kobiet zanotowanego na przełomie ostatnich dziesięcioleci na terenie Stanów Zjednoczonych, jak również przedstawi systemowe konsekwencje tego wzrostu.

Profesor Katarzyna Celińska ma wykształcenie zarówno prawnicze, jak i  socjologiczne, a w swojej działalności dydaktycznej oraz badawczej koncentruje się na zagadnieniach z obszaru kryminologii, polityki kryminalnej oraz wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych.

Profesor Celińska jest także aktywną badaczką naukową (ośrodki, w których realizowała badania obejmują przede wszystkim amerykańskie zakłady karne: Utah State Prison w Salt Lake City,  Central Utah Correctional Facility w Gunnison,  Cook County Jail w Chicago, Edna Mahan Correctional Facility for Women w New Jersey), a realizowane przez nią badania dotykają zagadnień niezwykle istotnych dla kryminologii, w tym najnowszych osadzonych w nurcie kryminologii feministycznej i gender-based. Od wielu lat Profesor Katarzyna Celińska zajmuje się także ewaluacją programów z zakresu prewencji przestępczości, w tym Functional Family Therapy.

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z naszego serwisu.

Zgadzam się Ukryj komunikat