Stronę napędza Drupal

Filologia języka migowego kierunkiem unikatowym

Filologia polskiego języka migowego to kierunek studiów II stopnia oferowany na Wydziale Polonistyki UW, którego program został opracowany w taki sposób, żeby skorzystali z niego absolwenci różnych kierunków, także z innych uczelni. Zainteresowanie kierunkiem było tak duże, że wydział wystąpił o zwiększenie limitu z 30 do 45 osób. Wśród studentów są między innymi logopedzi, psychologowie, urzędnicy, a także absolwenci kierunków ścisłych, np. matematyki stosowanej. Wszystkie lektoraty są prowadzone przez Głuchych, co, zarówno zdaniem twórców tego kierunku, a także studentów, jest doskonałym rozwiązaniem.

Warto podkreślić, że Filologia polskiego języka migowego jest kierunkiem unikatowym – w Europie Środkowo-Wschodniej oprócz Uniwersytetu Warszawskiego, studia dotyczące języka migowego prowadzi Uniwersytet Karola w Pradze.

W lipcu 2020 roku grupa studentów z PJM weźmie udział w „Szkole letniej międzynarodowego języka migowego (International Sign) i lingwistyki migowej” zorganizowanej na Uniwersytecie Karola w Pradze.

Zachęcamy do przeczytania artykułu autorstwa p. Katarzyny Łukaszewskiej „Migający specjaliści potrzebni są wszędzie” w najnowszym wydaniu Pisma UW – https://www.uw.edu.pl/wp-content/uploads/2020/02/pismo-uw_1_2020-wklad-elektro-2.pdf.

Na stronie Radia dla Ciebie dostępna jest audycja dotycząca studiów z Filologii polskiego języka migowego, zapraszamy do posłuchania. 

https://www.rdc.pl/podcast/popoludnie-rdc-pierwsze-w-polsce-studia-magisterskie-filologii-polskiej-jezyka-migowego/

 

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z naszego serwisu.

Zgadzam się Ukryj komunikat