Stronę napędza Drupal

Granty dla młodych innowatorów

Akademia skoków narciarskich, nowatorska metoda oczyszczania wód gruntowych i narzędzie wspierające twórców gier komputerowych to zwycięskie projekty BraveCamp.

Od 10 do 16 lutego w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach odbyła się czwarta edycja szkoły przedsiębiorczości BraveCamp. Jej zwycięzcą został Marcin Solarski, student Wydziału Fizyki UW i autor projektu „Akademia Skoków”, który chce, aby skoki narciarskie stały się dostępniejsze dla osób zainteresowanych amatorskim uprawianiem tego sportu. Na realizację pomysłu otrzymał 5 tys. zł.

– Jedną z największych wartości BraveCamp byli ludzie – zarówno mentorzy, jak i sami uczestnicy. Na co dzień, na swoim wydziale, mam do czynienia z umysłami ścisłymi. Tutaj spotykam prawników, biologów, socjologów, którzy pokazują mi inną perspektywę, co daje dużą wartość również w kontekście biznesowym. Ogromnym wsparciem byli też trenerzy, którzy podczas warsztatów m.in. z Business Model Canvas czy marketingu pozwolili mi spojrzeć na moje pomysły z zupełnie innej strony – wylicza laureat i dodaje, że grant prawdopodobnie przeznaczy na wykonanie strony internetowej i promocję projektu.

Drugi nagrodzony Daniel Kałuża z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW otrzymał 3 tys. zł na rozwój projektu „GameFin, czyli gry finansowanej mocą obliczeniową”. Pomysł powstał podczas tegorocznej edycji zajęć MatchIT, które są organizowane przez Inkubator UW we współpracy z Wydziałem MIM w ramach programu zajęć ogólnouniwersyteckich.

Trzecią nagrodę na kontynuacją badań nad metodą oczyszczania wód gruntowych z odpadów farmaceutycznych z wykorzystaniem grzybów otrzymała Agata Sosińska, doktorantka z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Nagrodę specjalną spółki UWRC, czyli bezpłatną roczną preinkubację, otrzymał Miłosz Bałdyga
z Wydziału Pedagogiki UW za projekt „Juggling with benefits”, który zakłada wykorzystanie pedagogiki cyrku i żonglerki podczas szkoleń i warsztatów. Nagroda publiczności powędrowała do Izy Domasiewicz z Wydziału Geologii UW, która planuje otwarcie sklepu internetowego z tekstyliami i artykułami papierniczymi opartymi na jej twórczości rysowniczej.

Brave Camp to tygodniowa szkoła wyjazdowa dla osób, które mają pomysł na start-up i chciałyby go rozwijać. Uczestnicy wydarzenia dopracowywali i kształtowali własne projekty biznesowe pod okiem ekspertów m.in. z dziedziny marketingu, sprzedaży, zarządzania projektami, desing thinking, autoprezentacji i finansów.

W czwartej edycji wzięło udział 23 uczestników. Kolejny BraveCamp zaplanowano na lipiec 2019 roku.

Na zdjęciu Marcin Solarski, fot. D. Ługowski.

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z naszego serwisu.

Zgadzam się Ukryj komunikat