Kursy językowe dla pracowników

W czerwcu i lipcu ponad 50 pracowników administracji UW bierze udział w kursach językowych organizowanych w Programie ZIP. Od października rozpoczną się kolejne zajęcia.

Angielski, hiszpański i rosyjski – tych języków uczą się pracownicy uniwersyteckiej administracji, którzy biorą udział w 30-godzinnych intensywnych kursach letnich zorganizowanych w czerwcu i lipcu w ramach Programu zintegrowanych działań na rzecz rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak wyglądają zajęcia?

– Zaczniemy od poznania cyrylicy. Uczestnicy kursu nauczą się opowiadać o sobie, będą umieli zająć rozmową gościa z Rosji, wymienić spostrzeżenia związane z pracą na uniwersytecie. Usłyszą muzykę języka rosyjskiego i spróbują zrozumieć rosyjskie postrzeganie świata. Będziemy ćwiczyć kaligrafię, czytać głośno teksty i śpiewać – mówi Magda Tulska-Budziak, lektorka rosyjskiego w Szkole Języków Obcych UW.

Kolejne kursy językowe organizowane w ramach Programu ZIP rozpoczną się w październiku. Zajęcia będą odbywały się na różnych poziomach zaawansowania. Szczegółowe informacje będą dostępne na stronie ZIP.

Kontakt w sprawie kursów:

Agnieszka Leśniewska, Grażyna Pawelec – tel. 22 55 26 019