Nowe tematy szkoleń dla dydaktyków

W lipcowej ofercie – kierując się potrzebami zgłaszanymi przez pracowników – Sekcja ds. rozwoju kompetencji nauczycieli akademickich BSP UW przygotowała nowe tematy szkoleń. Wśród nich znalazły się zarówno sposoby skutecznego reagowania na przejawy dyskryminacji, budowanie wizerunku czy autoprezentacja, jak i wykorzystanie narzędzi informatycznych do aktywnej oraz kreatywnej pracy podczas zajęć on-line i w formie tzw. „blended learning”.

Wszystkie aktualnie zaplanowane szkolenia znajdują się w załączonym harmonogramie. W celu rejestracji na wybrane szkolenie oraz zapoznania się ze szczegółami oferty, należy zalogować się na platformie http://szkolenia-rozwoj.uw.edu.pl/ i po wejściu w kategorię „Szkolenia dla nauczycieli akademickich”:

• wybrać kategorię szkolenia widoczną w załączonym harmonogramie (pierwsza kolumna);
  • wyszukać szkolenie wg terminu i nazwy i dalej postępować godnie z informacjami w opisie szkolenia.

W szkoleniach realizowanych w ramach programu ZIP mogą uczestniczyć nauczyciele akademiccy, którzy w semestrze następującym po odbytym szkoleniu mają zaplanowane zajęcia dydaktyczne – więcej szczegółów na temat udziału zawierają Zasady uczestnictwa i Regulamin dostępne na platformie szkoleniowej przy każdym szkoleniu.

Zapraszamy także do uczestnictwa w badaniu potrzeb szkoleniowych nauczycieli akademickich mającym na celu poznanie opinii dydaktyków o tematach szkoleń oraz o preferencjach związanych z organizacją zajęć.

Aby wypełnić ankietę, należy zalogować się na http://szkolenia-rozwoj.uw.edu.pl/ i wejść w panel „Informacje organizacyjne dla nauczycieli akademickich”, następnie kliknąć „Zapisz mnie”, a system przekieruje na stronę informacyjną. W części „Ankiety – badanie potrzeb szkoleniowych” należy wejść w Badanie potrzeb szkoleniowych nauczycieli akademickich i postępować zgodnie z dalszymi instrukcjami.

Bieżące informacje są również dostępne na stronie www.zip.uw.edu.pl w zakładce Wykładowcy.

Wszelkie pytania prosimy przesyłać na adres: szkolenia.dydaktyczne@uw.edu.pl.

Harmonogram szkoleń-nauczyciele akademiccy (pdf)