Program „Studenci dla Otoczenia” we współpracy z Gminą Izabelin

28 czerwca zakończyły się warsztaty „Tworzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Perspektywa urbanistyczna i prawna”, organizowane w ramach Programu „Studenci dla Otoczenia”. Podczas warsztatów studenci Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego zaprezentowali efekty swoich prac.  Studenci opracowali i przedstawili raporty ze stanu istniejącego, koncepcje planistyczne oraz projekty miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla północnej części wsi Mościska w Izabelinie –  zarówno część tekstową, jak i graficzną. Władze Gminy, które uczestniczyły w prezentacji wyników zespołów studenckich, zapowiedziały, że z pewnością skorzystają z potencjału przedstawionych projektów.

Realizowany przez studentów WGiSR oraz WPiA UW projekt wpisuje się w działania Uniwersytetu Warszawskiego służące lepszemu kształtowaniu przestrzeni oraz ochronie środowiska i klimatu. To pozytywny efekt synergii, jakie daje współpraca młodych urbanistów i prawników.

Warsztaty były prowadzone przez: dr inż. arch. Monikę Pękalska (WGiSR UW), r. pr dr. Aleksandra Jakubowskiego (WPiA UW) oraz mgr inż. arch. Małgorzatę Sprawkę (planista przestrzenny, urbanista; TUP; SPIU). Konsultacji specjalistycznych udzielili: dr hab. Adam Niewiadomski, prof. ucz. (WPiA UW) i Krzysztof Stańczyk (Kierownik Wydziału Architektury i Planowania Przestrzennego w Urzędzie Gminy Izabelin).

W warsztatach uczestniczyli: Krzysztof Andrukowicz (WPiA), Mikołaj Choiński (WGiSR), Anna Dolata (WGiSR), Mateusz Glinka (WPiA), Karol Godlewski (WGiSR), Karolina Kamecka (WPiA i WGiSR), Sebastian Kansik (WGiSR), Marta Kłopotowska (WPiA), Gabriela Kopacz (WGiSR), Mikołaj Kunecki (WPiA), Maciej Łapiński (WGiSR), Wiktoria Mówińska (WGiSR), Mateusz Onyszczuk (WPiA), Karolina Pajączek (WPiA), Adam Pantak (WPiA), Roksana Podkowa (WPiA), Karolina Rokicka (WGiSR), Tytus Sztyma (WPiA), Urszula Świerbutowska (WGiSR), Sergiusz Wasilewski (WGiSR), Aleksandra Wojciechowska (WPiA).