Stronę napędza Drupal

Zakończenie II edycji programu „Młodzi Dydaktycy”

Zakończyła się II edycja ogólnouniwersyteckiego programu szkoleniowego „Młodzi Dydaktycy”, który dedykowany jest pracownikom rozpoczynającym pracę dydaktyczną na UW lub posiadających niewielkie doświadczenie w tym obszarze. 16 czerwca odbyła się graduacja II jego edycji.

Prof. Sławomir Żółtek, prorektor UW ds. studentów i jakości kształcenia, otwierając wydarzenie, przypomniał, że poprzez program „Młodzi Dydaktycy” Uniwersytet chce wspierać rozwój kompetencji nauczycieli akademickich na początku ich kariery dydaktycznej. Wyraził przy tym nadzieję, że ten cel został osiągnięty, a ogólnouniwersytecka forma wsparcia dla początkujących dydaktyków zostanie utrzymana także w przyszłości.

Dr Justyna Godlewska-Szyrkowa, pełnomocniczka rektora UW ds. jakości kształcenia, przedstawiła wstępne wnioski z warsztatów z udziałem uczestników i tutorów podsumowujących II edycję programu, które odbyły się 13 i 14 czerwca.

W dalszej częścią uroczystości odbył się panel dyskusyjny poświęcony doświadczeniom z realizacji II edycji programu. W roli panelistów wystąpili jej uczestnicy: Agnieszka Sobolewska z Wydziału Polonistyki, dr Michał Bykowski z Wydziału Biologii oraz reprezentanci grona tutorskiego w programie: dr Natalia Karczewska z Wydziału Filozofii i dr Marek Smulczyk z Wydziału Pedagogicznego.

Poza uczestnikami II edycji programu „Młodzi Dydaktycy” w uroczystości udział wzięli członkowie zespołu doradczego ds. opracowania pilotażowego programu, kierownicy jednostek dydaktycznych, a także trenerzy i tutorzy.

 

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z naszego serwisu.

Zgadzam się Ukryj komunikat