Zaproszenie na debatę “Doświadczenie migracji – moje doświadczenie”

W najbliższy piątek (tj. 18 marca br.) o godz. 17:30 w siedzibie Wydziału przy ul. Dobrej 55, w sali 00.69 odbędzie się debata pt. “Doświadczenie migracji – moje doświadczenie“, w której prywatnym doświadczeniem migracyjnym podzielą się dr Olena Sakaliuk, której w ostatnim czasie udało się szczęśliwie przedostać z Kijowa do Warszawy, oraz dziekan naszego Wydziału prof. ucz. dr hab. Robert Małecki. Rozmowę poprowadzi red. Karolina Głowacka (Radio TOK FM).

Wydarzenie odbędzie się w ramach inauguracji projektu coolTUTOR, czyli szeroko zakrojonego programu przygotowującego studentów do pracy z osobami dotkniętymi kryzysem humanitarnym. Do organizacji projektu włączyło się już pięć wydziałów, jednostki ogólnouniwersyteckie oraz Fundacja Homo Faber, a do udziału zgłosili się studenci z blisko 10 wydziałów UW. Program kursu zaplanowany został tak, aby wyposażyć uczestników nie tylko w wiedzę merytoryczną dotyczą kwestii geopolitycznych i aspektów prawnych kluczowych kryzysów humanitarnych, lecz także w praktyczne kompetencje pozwalające im wspomóc osoby z doświadczeniem migracyjnym lub uchodźczym w odnalezieniu się w nowej dla nich rzeczywistości. Obecnie dopasowaliśmy go również do najbardziej bieżących potrzeb, dlatego w dużej części program będzie dotyczył wojny w Ukrainie oraz kwestii z nią związanych. W ramach projektu, od kwietnia, w piątkowe popołudnia organizowane będą na Dobrej również tzw. “Ukraińskie piątki”, czyli cykliczne spotkania poświęcone kulturze, historii i językowi Ukrainy, które poprowadzi dla nas dr Olena Sakaliuk z Uniwersytetu Kijowskiego im. Borysa Hrinczenki. Piątkowa debata będzie dotykać przede wszystkim ludzkiego, osobistego wymiaru migracji. Mamy przekonanie, że taka perspektywa jest obecnie szczególnie potrzebna. Dlatego – choć debata będzie transmitowana na naszym wydziałowym kanale You Tube – tym razem szczególnie zapraszamy do spotkania na żywo, na Dobrej.

Doświadczenie migracji – zaproszenie na debatę