Szkoły letnie – konkurs dla jednostek UW

Zachęcamy jednostki UW do przygotowywania wniosków w konkursie na organizację szkół letnich dla studentów i doktorantów w 2019 roku. Wnioski będą przyjmowane do 9 listopada.

Dzięki dofinansowaniu z Programu ZIP jednostki uniwersyteckie – wydziały, instytuty, centra i ośrodki – mogą przygotować szkołę letnią samodzielnie lub we współpracy z innymi jednostkami. Budżet ZIP pozwala na organizację w 2019 roku minimum czterech szkół letnich dla studentów i minimum pięciu szkół letnich dla doktorantów. Wyniki obu konkursów zostaną ogłoszone 23 listopada. Warunki oraz regulamin konkursu pozostają niezmienne przez cały okres trwania Programu ZIP – ostatnia, czwarta, tura szkół letnich odbędzie się w 2021 roku.

Szkoły letnie dla studentów

Każda z czterech szkół adresowanych do studentów powinna trwać łącznie przynajmniej 10 dni (z rzędu albo w dwóch pięciodniowych modułach od poniedziałku do piątku lub podczas kilku weekendów) i wzmacniać m.in. kompetencje językowe. Z oferty szkół letnich mogą skorzystać studenci drugiego i trzeciego roku studiów I stopnia, studenci studiów II stopnia, a także trzeciego, czwartego i piątego roku studiów jednolitych magisterskich.

Na organizację szkół stacjonarnych jednostki mogą otrzymać do 52 450 zł, a na organizację wyjazdowych – 82 450 zł. W obu przypadkach w każdej szkole letniej musi wziąć udział przynajmniej 17 studentów.

Szkoły letnie dla doktorantów

W 2019 roku jednostki UW mogą zdobyć finansowanie na organizację m.in. pięciu krajowych i międzynarodowych doktoranckich szkół letnich – zarówno stacjonarnych, jak i wyjazdowych. Każda szkoła powinna być przygotowania dla przynajmniej 15 doktorantów UW i trwać – tak jak w przypadku szkół studenckich – minimum 10 dni. Budżet szkoły stacjonarnej wynosi 56 700 zł, a szkoły wyjazdowej – 70 200 zł.