Stronę napędza Drupal

Szkoła letnia polskiego języka migowego

W terminie od 23 sierpnia do 3 września odbędzie się realizowana w ramach Programu zintegrowanych działań na rzecz rozwoju UW studencka szkoła letnia polskiego języka migowego. Jej organizatorem jest Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Uczestnikami szkoły letniej są studenci studiów II stopnia na kierunku filologia polskiego języka migowego Uniwersytetu Warszawskiego.

Szkoła letnia polskiego języka migowego skierowana jest do studentów UW posługujących się polskim językiem migowym co najmniej na poziomie B1 (ukończone 420 h lektoratu PJM). 

W ciągu dziesięciu dni studenci, pracując w  małych grupach, wezmą udział w 60 godzinach dydaktycznych warsztatów i ćwiczeń. W programie przewidziano m.in. zajęcia dotyczące słownictwa z zakresu historii, wiedzy o społeczeństwie, sportu, kultury, edukacji seksualnej, a także warsztaty tłumaczeniowe, zajęcia z interpretacji tekstów artystycznych, lekcje muzealne i zajęcia terenowe. Celem szkoły jest wzmocnienie kompetencji językowej uczestników w zakresie terminologii dziedzinowej w PJM oraz problematycznych aspektów komunikacji.  

Do pobrania:

Regulamin szkoły letniej (pdf)

Program szkoły letniej (pdf)

Plan szkoły letniej (pdf)

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z naszego serwisu.

Zgadzam się Ukryj komunikat