Stronę napędza Drupal

Aktualności

Akademia Zarządzania Dydaktyką Akademicką

Akademia Zarządzania Dydaktyką Akademicką UW to cykl szkoleń i warsztatów adresowanych do kierowników jednostek dydaktycznych, a w części także do przewodniczących i wiceprzewodniczących rad dydaktycznych oraz kierowników studiów. 

Program jest realizowany pod patronatem Prorektora ds. studentów i jakości kształcenia UW, prof. Sławomira Żółtka.

Opiekę merytoryczną nad programem sprawuje Pełnomocnik Rektora ds. jakości kształcenia – dr Justyna Godlewska-Szyrkowa.

Głównym celem Akademii jest wzmocnienie kierowników jednostek dydaktycznych w pełnionej przez nich funkcji poprzez zwiększenie wiedzy i umiejętności w odniesieniu do zakresu ich kompetencji i odpowiedzialności. Oferowane w ramach Akademii szkolenia i warsztaty to przede wszystkim odpowiedź na potrzebę profesjonalnego przygotowania do kierowania jednostkami dydaktycznymi we wszystkich istotnych wymiarach – od współpracy i współdziałania z innymi podmiotami statutowymi (przede wszystkim z kierownikami jednostek organizacyjnych), po rozstrzyganie spraw studenckich, organizowanie dydaktyki i dbałość o jakość kształcenia. 

Akademia Zarządzania Dydaktyką Akademicką UW rozpoczęła się w grudniu 2020 roku i potrwa do grudnia 2021 roku. Program Akademii składa się z 4 merytorycznych modułów:

  1. Pozycja statutowa KJD. Kompetencje i obowiązki w świetle uregulowań uniwersyteckich;
  2. Rozstrzyganie spraw studenckich;
  3. Organizowanie dydaktyki i nadzór nad jakością kształcenia;
  4. KJD jako menedżer – zarządzanie sobą i zespołem.

Program czwartego modułu programu został opracowany we współpracy z Międzynarodowym Centrum Zarządzania przy Wydziale Zarządzania UW.

Wśród wykładowców Akademii znajdą się eksperci z UW, znający wewnętrzne regulacje i praktyki UW, a także gościnnie wykładowcy z innych uczelni.

Graduacja Akademii Zarządzania Dydaktyką Akademicką

Dodane dnia 2022.07.27

7 lipca odbyła się uroczysta graduacja Akademii Zarządzania Dydaktyką Akademicką – programu adresowanego do kierowników jednostek dydaktycznych, przewodniczących i wiceprzewodniczących rad dydaktycznych, kierowników studiów oraz dyrektorów szkół doktorskich.

Przeczytaj cały artykuł

Akademia Zarządzania Dydaktyką Akademicką

Dodane dnia 2020.12.08

11 grudnia odbędzie się uroczysta inauguracja Akademii Zarządzania Dydaktyką Akademicką – programu szkoleń i warsztatów adresowanych do kierowników jednostek dydaktycznych, a w części również do przewodniczących rad dydaktycznych oraz kierowników studiów.

Przeczytaj cały artykuł

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z naszego serwisu.

Zgadzam się Ukryj komunikat