Studenci / Zajęcia z przedsiębiorczości

W Programie zintegrowanych działań na rzecz rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego studenci mogą skorzystać z szerokiej oferty zajęć z przedsiębiorczości, realizowanych przez różne Jednostki UW. Studenci na zajęciach zdobywają/rozwijają kompetencje: przedsiębiorcze, zawodowe, językowe, komunikacyjne, informatyczne oraz analityczne.

Inkubator UW

• Spin off Academy
  • Brave Camp
  • Przedsiębiorczość otwórz głowę
  • Experts Days'
  • Match IT
  • Skill Box

Wydział Geografii i Studiów Regionalnych

• Urban Lab

Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji

• Klinika Kariery
  • Sieci kobiet dla kobiet (Program wspierania przedsiębiorczości studentek)
  • Service Learning

Welcome Point

• Intensywny kurs języka polskiego dla obcokrajowców
  • Warsztat z orientacji kulturowej

Wydział Orientalistyczny

• Warsztaty z komunikacji wielokulturowej

Wydział Psychologii

• Psychoedukacja

Wydział Zarządzania

• Grywalizacja
  • Visual Storytelling

Regulamin modułu kompetencji (pdf)

Program „Studenci dla Otoczenia”

Dodane dnia 2022.01.24

Trwa rejestracja na zajęcia, których celem jest kształcenie kompetencji praktycznych i społecznych poprzez przygotowanie i realizację projektu na rzecz wybranej instytucji czy grupy społecznej, przy współpracy z tutorami oraz ekspertami z instytucji zewnętrznej.

Przeczytaj cały artykuł

Program „Studenci dla Otoczenia”

Dodane dnia 2021.10.21

Ruszył pilotaż Programu „Studenci dla Otoczenia”. Wydział Socjologii jest pierwszym wydziałem, który podjął się jego realizacji z tematem przewodnim: „Pandemiczni maturzyści – diagnoza potrzeb studentów I roku”.

Przeczytaj cały artykuł

Warsztaty z wielokulturowości dla studentów

Dodane dnia 2021.10.08

Wydział Orientalistyczny UW zaprasza studentów na cykl warsztatów poświęconych różnym aspektom wielokulturowości. Jednym z tematów jest „Dialog wobec mocy nienawiści”.

7. edycja Brave Camp

Dodane dnia 2021.07.13

Bartosz Garguliński, Monika Brzykca i Jan Dziedzic to laureaci 7. edycji Brave Camp zorganizowanej w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej UW w Chęcinach przez Inkubator UW.

Przeczytaj cały artykuł

Brave Camp 7 – zapraszamy!

Dodane dnia 2021.05.27

Zapraszamy do udziału w letniej akademii przedsiębiorczości - Brave Camp 7, który odbędzie się na początku lipca w Chęcinach. Rekrutacja trwa do 31 maja.

Warsztaty dla przyszłych nauczycieli

Dodane dnia 2021.04.30

Zapraszamy studentów specjalizacji nauczycielskiej na warsztaty poszerzające wiedzę oraz umiejętności z zakresu innowacji dydaktycznych przydatnych do pracy w szkole.

Grywalizacja i Visual Storytelling

Dodane dnia 2020.12.13

W semestrze letnim studenci będą mogli wziąć udział w nowych, organizowanych przez Wydział Zarządzania, ogunach. Będą to zajęcia z grywalizacji i visual storytellingu.

Career Planning - online workshops

Dodane dnia 2020.12.03

Welcome Point would like to invite long-term international students to a new online workshops ‘Career Planning’ with career advisor Joanna Jasińska, PhD.

Przedsiębiorczość na start!

Dodane dnia 2020.11.18

W semestrze zimowym z bogatej oferty zajęć z przedsiębiorczości (wśród nich m.in. zajęcia z: Service learning, Kliniki Kariery, Skills Box, Spin off Academy, Match IT i Sieci kobiet dla kobiet) korzysta ponad 650 studentów.

Service Learning – usługi oparte na innowacjach

Dodane dnia 2020.09.18

Trwa II tura zapisów na zajęcia z Service Learning – usługi oparte na innowacjach. Oprócz regularnych zajęć planowane jest, jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, także spotkanie z EU Policy Lab w Brukseli.

Klinika Kariery – podsumowanie projektów

Dodane dnia 2020.06.10

W ramach kolejnej edycji Kliniki Kariery studenci zaprezentowali efekty swojej semestralnej pracy. Mimo konieczności nagłego przejścia z trybu stacjonarnego na tryb zdalny, projekty zostały zrealizowane na bardzo wysokim poziomie.

Przeczytaj cały artykuł

Warsztaty rozwijania postaw równościowych wśród studentek i studentów UW

Dodane dnia 2020.06.04

W semestrze zimowym 2020/2021 studentki i studenci UW mogą zapisać się na OGUN poświęcony rozwijaniu postaw równościowych.