Stronę napędza Drupal

Aktualności

Wykładowcy z zagranicy

Jednym z filarów nowoczesnego uniwersytetu jest międzynarodowy transfer wiedzy. Najlepsze światowe uczelnie aktywnie zabiegają nie tylko o wyjazdy naukowe własnych pracowników i studentów, ale także o „umiędzynarodowienie u siebie” (ang. internationalization at home), sprowadzając na własne kampusy wybitnych wykładowców zagranicznych. W ramach programu ZIP realizowany jest projekt, który umożliwi studentom Uniwersytetu Warszawskiego kontakt ze sławami światowej nauki, na dużo większą niż dotąd skalę.

Kandydatów na zagranicznych wykładowców wizytujących mogą zgłaszać zainteresowane jednostki UW.  Umotywowane zgłoszenia (profil naukowo-dydaktyczny kandydata oraz propozycja konkretnych zajęć dla studentów UW) będzie rozpatrywała specjalna komisja rektorska, złożona z przedstawicieli poszczególnych dyscyplin naukowych. Zakwalifikowani wykładowcy wizytujący spędzą w Warszawie od 2 do 5 miesięcy, włączając się w pełni w życie akademickie (wykłady otwarte, konsultacje itd.).

Będzie to ważne wyzwanie i doświadczenie dla całej społeczności Uniwersytetu. Jako studenci, pracownicy naukowi, dydaktyczni czy administracyjni – zetkniemy się z gośćmi pracującymi na co dzień w różnych realiach i systemach akademickich. Jeszcze częściej niż dotąd słychać będzie w salach wykładowych i na korytarzach języki obce, nie tylko angielski. W naszej ofercie dydaktycznej pojawią się nowe, nieobecne dotąd specjalności i obszary wiedzy. Oprócz wiedzy płynącej z najnowszych światowych badań, będziemy się uczyli języków, kultur oraz współistnienia w różnorodnych świecie, wracając do korzeni instytucji, którą nazwano kiedyś Universitas Studiorum.

http://welcome.uw.edu.pl/guest-lecturers/

Ostatnia tura konkursu zostanie ogłoszona w czerwcu 2021 r.

Szczegółowe informacje można uzyskać tutaj:

https://zip.uw.edu.pl/wykladowcy-wizytujacy-konkurs

lub mailowo – visiting@uw.edu.pl

FAQ - wykładowcy wizytujący (pdf)

 

 

  

Wykład otwarty prof. Katarzyny Celińskiej z John Jay College of Criminal Justice – City University of New York

Dodane dnia 2021.12.03

W imieniu Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW serdecznie zapraszamy na wykład otwarty pt. “Female pathways to criminality and gendered punishment” („Kobiece drogi do przestępczości i karanie kobiet”), który wygłosi Prof. Katarzyna Celińska z John Jay College of Criminal...

Przeczytaj cały artykuł

Wykład otwarty prof. Viktora Moisiienko

Dodane dnia 2021.12.01

Wydział Lingwistyki Stosowanej, Katedra Studiów Interkulturowych, zaprasza na wykład otwarty prof. Viktora Moisiienko pt. „Zabytki w języku cerkiewnosłowiańskim redakcji ukraińskiej 11-14 w.”, który odbędzie się online 7 grudnia o godz. 9.45.

Przeczytaj cały artykuł

Sylwetki wykładowców wizytujących (IV tura konkursu)

Dodane dnia 2021.10.27

Po raz kolejny w ramach Programu ZIP gościmy na Uniwersytecie Warszawskim znanych i cenionych naukowców z całego świata. Wyłonieni w IV turze konkursu wykładowcy wizytujący poprowadzą zajęcia w sem. letnim r. akadem. 2021/2022.

Przeczytaj cały artykuł

WYNIKI IV TURY KONKURSU NA WYKŁADOWCÓW WIZYTUJĄCYCH

Dodane dnia 2021.10.22

Zakończyła się IV tura konkursu na zagranicznych wykładowców wizytujących. Zapraszamy do zapoznania się z jego wynikami.

Przeczytaj cały artykuł

Konkurs dla zagranicznych wykładowców wizytujących - IV tura (ostatnia)

Dodane dnia 2021.06.29

Ogłaszamy ostatni, czwarty nabór kandydatów na zagranicznych wykładowców wizytujących Uniwersytetu Warszawskiego, którzy zostaną zatrudnieni w semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022.

Przeczytaj cały artykuł

Wykład otwarty prof. Andrija Danylenki

Dodane dnia 2021.06.16

Katedra Studiów Interkulturowych Europy Środkowo-Wschodniej zaprasza na wykład otwarty pt. "Czy paralele mają punkt styczny? Konstantyn Filozof (862) i Ibn-Al-Nadim (998) o piśmie Rusinów okresu przedchrześcijańskiego", który wygłosi prof. Andriy Danylenko z Uniwersytetu Pace (USA).

Przeczytaj cały artykuł

Wykładowcy wizytujący - wyniki III tury konkursu

Dodane dnia 2021.06.11

Zakończyła się III tura konkursu, w której wyłonieni zostali kandydaci do zatrudnienia na Uniwersytecie Warszawskim w semestrze zimowym 2021/2022 na stanowiskach wykładowców wizytujących.

Przeczytaj cały artykuł

Wykład otwarty prof. Alexandra Medvedeva z Państwowego Uniwersytetu w Tiumeni

Dodane dnia 2021.06.10

W imieniu Katedry Studiów Interkulturowych Europy Środkowo-Wschodniej (Wydział Lingwistyki Stosowanej) zapraszamy na wykład otwarty prof. Alexandra Medvedeva z Państwowego Uniwersytetu w Tiumeni (Federacja Rosyjska) pt. „Arsenij Tarkowski i Olga Siedakowa: poetyka ekfrazy modernistycznej”.

Przeczytaj cały artykuł

Seminarium “Żyj chFILO” z udziałem prof. F. Rosseta oraz prof. R. Małeckiego

Dodane dnia 2021.06.09

Samorząd Studentów Wydziału Neofilologii UW serdecznie zaprasza na rozmowę z udziałem prof. Françoisa Rosseta z Uniwersytetu w Lozannie oraz prof. R. Małeckiego z Wydziału Neofilologii UW: „O znaczeniu perspektywy badawczej na przykładzie badań nad Szwajcarią”.

Przeczytaj cały artykuł

Wykład otwarty prof. Laurenta Chrzanovskiego

Dodane dnia 2021.06.07

W imieniu Wydziału Archeologii UW zapraszamy na wykład pt. „Lighting, a Witness of Apexes and Agonies of Societies through the Ages”, który wygłosi prof. Laurent Chrzanovski (Uniwersytet Luciana Blagi w Sybinie). Wykład odbędzie się 15 czerwca o godz. 13.15 w trybie online.

Przeczytaj cały artykuł

Wykład otwarty dr. Floriana Matei-Popescu

Dodane dnia 2021.06.01

W imieniu Wydziału Archeologii UW zapraszamy na wykład otwarty zatytułowany „Roman Camps in the Lower Danube area: how do we find them?”, który wygłosi dr Florian Matei-Popescu z Instytutu Archeologii Vasile Pârvan w Bukareszcie. Wykład odbędzie się 8 czerwca o godz. 11.30 w trybie online na...

Przeczytaj cały artykuł

Wykład otwarty – prof. Vasyl Kosiv (Lwowska Narodowa Akademia Sztuk Pięknych)

Dodane dnia 2021.05.18

W imieniu Katedry Ukrainistyki UW, 20 maja o godz. 17.00 zapraszamy na wykład otwarty pt. „Symboliczny ukraiński krajobraz w komunikacji wizualnej okresu zimnej wojny”, który wygłosi prof. Vasyl Kosiv z Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych.

Przeczytaj cały artykuł

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z naszego serwisu.

Zgadzam się Ukryj komunikat