Stronę napędza Drupal

Aktualności

Wykładowcy z zagranicy

Jednym z filarów nowoczesnego uniwersytetu jest międzynarodowy transfer wiedzy. Najlepsze światowe uczelnie aktywnie zabiegają nie tylko o wyjazdy naukowe własnych pracowników i studentów, ale także o „umiędzynarodowienie u siebie” (ang. internationalization at home), sprowadzając na własne kampusy wybitnych wykładowców zagranicznych. W ramach programu ZIP realizowany jest projekt, który umożliwi studentom Uniwersytetu Warszawskiego kontakt ze sławami światowej nauki, na dużo większą niż dotąd skalę.

Kandydatów na zagranicznych wykładowców wizytujących mogą zgłaszać zainteresowane jednostki UW.  Umotywowane zgłoszenia (profil naukowo-dydaktyczny kandydata oraz propozycja konkretnych zajęć dla studentów UW) będzie rozpatrywała specjalna komisja rektorska, złożona z przedstawicieli poszczególnych dyscyplin naukowych. Zakwalifikowani wykładowcy wizytujący spędzą w Warszawie od 2 do 5 miesięcy, włączając się w pełni w życie akademickie (wykłady otwarte, konsultacje itd.).

Będzie to ważne wyzwanie i doświadczenie dla całej społeczności Uniwersytetu. Jako studenci, pracownicy naukowi, dydaktyczni czy administracyjni – zetkniemy się z gośćmi pracującymi na co dzień w różnych realiach i systemach akademickich. Jeszcze częściej niż dotąd słychać będzie w salach wykładowych i na korytarzach języki obce, nie tylko angielski. W naszej ofercie dydaktycznej pojawią się nowe, nieobecne dotąd specjalności i obszary wiedzy. Oprócz wiedzy płynącej z najnowszych światowych badań, będziemy się uczyli języków, kultur oraz współistnienia w różnorodnych świecie, wracając do korzeni instytucji, którą nazwano kiedyś Universitas Studiorum.

http://welcome.uw.edu.pl/guest-lecturers/

 

W drugiej turze naboru kompletne zgłoszenia należy składać do 24 kwietnia.

Kolejną turę ogłosimy w lutym 2021 r.

Szczegółowe informacje można uzyskać tutaj:

https://zip.uw.edu.pl/wykladowcy-wizytujacy-konkurs

lub mailowo – visiting@uw.edu.pl

FAQ - wykładowcy wizytujący (pdf)

 

 

  

Wykład otwarty dr. hab. Juliana Henna

Dodane dnia 2021.02.12

W imieniu Wydziału Chemii UW zapraszamy na wykład otwarty dr. hab. Juliana Henna z Uniwersytetu w Bayreuth (Niemcy), zatytułowany „Silent suffering: mental health issues and what we can do about it", który odbędzie się 15 lutego na platformie Google Meet.

Czytaj dalej

Wykład otwarty dr. Stefana Halikowskiego-Smitha ze Swansea University

Dodane dnia 2021.01.25

Wydział Historyczny UW zaprasza na  wykład otwarty doktora Stefana Halikowskiego-Smitha ze Swansea University zatytułowany  "Between Illusions and Realities. Recovering Missionary Accounts of Southeast Asia from the End of the Seventeenth Century". 

Czytaj dalej

Wykładowcy wizytujący na UW

Dodane dnia 2020.11.27

W semestrze zimowym, w ramach Programu ZIP, Uniwersytet Warszawski odwiedzi 6 wybitnych, pochodzących z różnych stron świata, naukowców, którzy, oprócz regularnych zajęć, prowadzić będą również wykłady otwarte.

Czytaj dalej

Wykład dr. Zbigniewa Struzika

Dodane dnia 2020.11.03

Zapraszamy na wykład otwarty dr. Zbigniewa Struzika z The University of Tokyo „Physics of Life”, który odbędzie się 4 listopada o godz. 18.15.

Czytaj dalej

Jak kształcić zdalnie?

Dodane dnia 2020.09.16

W Programie ZIP powstały rekomendacje dla nauczycieli akademickich i kierowników jednostek dydaktycznych Uniwersytetu Warszawskiego w zakresie kształcenia zdalnego, będące odpowiedzią na wątpliwości i pytania związane z jakością kształcenia w trybie zdalnym.

Czytaj dalej

Wykład otwarty - dr Raz Kletter

Dodane dnia 2020.06.10

Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na wykład otwarty online pt. "Archaeological Museums in Israel/Palestine: Past and present", który poprowadzi dr Raz Kletter z Uniwersytetu w Helsinkach. 

Czytaj dalej

Wykład otwarty dr Joanny Zawackiej-Pankau

Dodane dnia 2020.06.02

Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na wykład otwarty dr Joanny Zawackiej-Pankau pt. „Drug repositioning to target p53 protein family”.

Czytaj dalej

Konkurs na wykładowców wizytujących rozstrzygnięty

Dodane dnia 2020.05.29

Rektor UW zatwierdził przedstawioną przez Komisję konkursową listę badaczy z zagranicy zakwalifikowanych do zatrudnienia na stanowiskach wykładowców wizytujących w roku akademickim 2020/2021.

Czytaj dalej

Wykład otwarty prof. Roberto Rabela z Victoria University of Wellington

Dodane dnia 2020.05.19

Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych zaprasza na wykład otwarty prof. Roberto Rabela z Victoria University of Wellington pt. Hidden Dragon no Longer: Rethinking the Challenge of China’s Rise.

Czytaj dalej

Wykład otwarty – prof. Bistra Andreeva

Dodane dnia 2020.05.15

Gościem Wydziału Lingwistyki Stosowanej UW jest prof. Bistra Andreeva z Uniwersytetu Kraju Saary w Niemczech, która poprowadzi wykład otwarty Pitch Range in Slavic and Germanic Languages.

Czytaj dalej

Wykładowcy wizytujący – nowy termin nadsyłania zgłoszeń

Dodane dnia 2020.04.21

W związku z ograniczeniami epidemicznymi i utrudnieniami w obiegu dokumentów termin nadsyłania zgłoszeń w konkursie na stanowisko wykładowcy wizytującego został przedłużony do 6 maja 2020 r.

Czytaj dalej

Seminarium Fizyki Jądra Atomowego

Dodane dnia 2020.04.21

23 kwietnia (czwartek) o godzinie 10:15 odbędzie się seminarium on-line dla doktorantów, magistrantów oraz wszystkich zainteresowanych osób, podczas którego dr Alain Goasduff z Uniwersytetu w Padwie wygłosi referat „Gamma Spectroscopy at LNL, present and future”. 

Czytaj dalej

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z naszego serwisu.

Zgadzam się Ukryj komunikat