Stronę napędza Drupal

Aktualności

Wykładowcy z zagranicy

Jednym z filarów nowoczesnego uniwersytetu jest międzynarodowy transfer wiedzy. Najlepsze światowe uczelnie aktywnie zabiegają nie tylko o wyjazdy naukowe własnych pracowników i studentów, ale także o „umiędzynarodowienie u siebie” (ang. internationalization at home), sprowadzając na własne kampusy wybitnych wykładowców zagranicznych. W ramach programu ZIP realizowany jest projekt, który umożliwi studentom Uniwersytetu Warszawskiego kontakt ze sławami światowej nauki, na dużo większą niż dotąd skalę.

Kandydatów na zagranicznych wykładowców wizytujących mogą zgłaszać zainteresowane jednostki UW.  Umotywowane zgłoszenia (profil naukowo-dydaktyczny kandydata oraz propozycja konkretnych zajęć dla studentów UW) będzie rozpatrywała specjalna komisja rektorska, złożona z przedstawicieli poszczególnych dyscyplin naukowych. Zakwalifikowani wykładowcy wizytujący spędzą w Warszawie od 2 do 5 miesięcy, włączając się w pełni w życie akademickie (wykłady otwarte, konsultacje itd.).

Będzie to ważne wyzwanie i doświadczenie dla całej społeczności Uniwersytetu. Jako studenci, pracownicy naukowi, dydaktyczni czy administracyjni – zetkniemy się z gośćmi pracującymi na co dzień w różnych realiach i systemach akademickich. Jeszcze częściej niż dotąd słychać będzie w salach wykładowych i na korytarzach języki obce, nie tylko angielski. W naszej ofercie dydaktycznej pojawią się nowe, nieobecne dotąd specjalności i obszary wiedzy. Oprócz wiedzy płynącej z najnowszych światowych badań, będziemy się uczyli języków, kultur oraz współistnienia w różnorodnych świecie, wracając do korzeni instytucji, którą nazwano kiedyś Universitas Studiorum.

 

W pierwszej turze naboru kompletne zgłoszenia należy składać do 8 września.

Kolejne tury ogłosimy w lutym 2020 r. i lutym 2021 r.

Szczegółowe informacje można uzyskać tutaj:

https://zip.uw.edu.pl/konkurs-na-wykladowcow-wizytujacych

lub mailowo – visiting@uw.edu.pl

 

 

 

  

Wyniki konkursu na zagranicznych wykładowców wizytujących

Dodane dnia 2019.09.20

"Włączanie badaczy z zagranicy w dydaktykę UW" to ważne działanie, realizowane w ramach Programu ZIP. Znamy nazwiska pierwszych wykładowców wizytujących, którzy w najbliższym roku akademickim poprowadzą zajęcia na UW.  

Czytaj dalej

Konkurs na wykładowców wizytujących

Dodane dnia 2019.06.28

Rusza pierwsza tura rekrutacji badaczy z zagranicy, gotowych do poprowadzenia ciekawych zajęć dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego.

Czytaj dalej

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z naszego serwisu.

Zgadzam się Ukryj komunikat