Stronę napędza Drupal

Aktualności

Studenci / Wykładowcy z zagranicy

 W ramach Programu ZIP w roku akademickim 2019/2020 Uniwersytet Warszawski odwiedzi wielu znanych i cenionych naukowców z całego świata, którzy poprowadzą zajęcia dla studentów UW. 

Udział wykładowców z zagranicy w dydaktyce akademickiej UW ma na celu:

  • zwiększenie umiędzynarodowienia studiów oferowanych przez Uniwersytet Warszawski oraz intensyfikację międzynarodowego transferu wiedzy
  • umożliwienie studentom kontaktu z wykładowcami akademickimi wykształconymi i doświadczonymi w prowadzeniu zajęć w ramach odmiennych od polskiego systemów edukacyjnych
  • rozszerzenie oferty dydaktycznej UW o nieobecne dotąd tematy i specjalności naukowe
  • stworzenie studentom dodatkowych możliwości doskonalenia umiejętności językowych.

Regulamin (pdf)

Wykład otwarty dr. hab. Leonida Shumlyanskiego

Dodane dnia 2022.05.31

Wydział Geologii zaprasza na wykład otwarty dr hab. Leonida Shumlyanskiego pt. „Petrochronology: a new branch of the Earth studies”, który odbędzie się 8 czerwca 2022 r.

Przeczytaj cały artykuł

Wykład otwarty prof. Daniele Stasi

Dodane dnia 2022.05.17

Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji zaprasza na wykład otwarty prof. Daniele Stasi z Uniwersytetu w Foggi pt. “The end of communist hegemony”. Some remarks on an ideological debate in the 1970s in Italy.

Przeczytaj cały artykuł

Wykłady otwarte dr. Torstena Lorenza

Dodane dnia 2022.05.16

Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW serdecznie zaprasza na wykłady otwarte dr. Torstena Lorenza, historyka społecznego i gospodarczego, wieloletniego wykładowcy na uniwersytetach europejskich.

Przeczytaj cały artykuł

Wykład otwarty dr. Davida Orrego-Carmona „Przekład i media w epoce cyfrowej”

Dodane dnia 2022.04.07

Instytut Lingwistyki Stosowanej zaprasza na wykład otwarty dr. Davida Orrego-Carmona z Aston University (Birmingham) pt. „Przekład i media w epoce cyfrowej”, który odbędzie się 31 maja 2022 r.

Przeczytaj cały artykuł

Lecture by Carsten Junker

Dodane dnia 2022.03.03

We are pleased to announce an online lecture by Carsten Junker (TU Dresden) Field Notes toward American Studies as Relational Diversity Studies. This lecture is going to be the a part of the 2021/2022 Spring Edition of the American Studies Colloquium Series.

Przeczytaj cały artykuł

Wykładowcy wizytujący w semestrze letnim 2021/2022

Dodane dnia 2022.02.18

W semestrze letnim 2021/2022 Uniwersytet Warszawski w ramach Programu ZIP odwiedzi wielu cenionych naukowców z całego świata. Już dziś zapraszamy na wykłady otwarte, które wygłoszą dla społeczności akademickiej UW.

Przeczytaj cały artykuł

Wykład otwarty – dr Micaela Sinibaldi (Cardiff University, UK)

Dodane dnia 2022.02.15

Wydział Archeologii zaprasza na wykład otwarty "Settlement in Crusader Transjordan (1100-1189)", który 23 lutego 2022 r. wygłosi dr Micaela Sinibaldi (Cardiff University, UK).

Przeczytaj cały artykuł

Wykład otwarty prof. Katarzyny Celińskiej z John Jay College of Criminal Justice – City University of New York

Dodane dnia 2021.12.03

W imieniu Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW serdecznie zapraszamy na wykład otwarty pt. “Female pathways to criminality and gendered punishment” („Kobiece drogi do przestępczości i karanie kobiet”), który wygłosi Prof. Katarzyna Celińska z John Jay College of Criminal...

Przeczytaj cały artykuł

Wykład otwarty prof. Viktora Moisiienko

Dodane dnia 2021.12.01

Wydział Lingwistyki Stosowanej, Katedra Studiów Interkulturowych, zaprasza na wykład otwarty prof. Viktora Moisiienko pt. „Zabytki w języku cerkiewnosłowiańskim redakcji ukraińskiej 11-14 w.”, który odbędzie się online 7 grudnia o godz. 9.45.

Przeczytaj cały artykuł

WYNIKI IV TURY KONKURSU NA WYKŁADOWCÓW WIZYTUJĄCYCH

Dodane dnia 2021.10.22

Zakończyła się IV tura konkursu na zagranicznych wykładowców wizytujących. Zapraszamy do zapoznania się z jego wynikami.

Przeczytaj cały artykuł

Konkurs dla zagranicznych wykładowców wizytujących - IV tura (ostatnia)

Dodane dnia 2021.06.29

Ogłaszamy ostatni, czwarty nabór kandydatów na zagranicznych wykładowców wizytujących Uniwersytetu Warszawskiego, którzy zostaną zatrudnieni w semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022.

Przeczytaj cały artykuł

Wykładowcy wizytujący - wyniki III tury konkursu

Dodane dnia 2021.06.11

Zakończyła się III tura konkursu, w której wyłonieni zostali kandydaci do zatrudnienia na Uniwersytecie Warszawskim w semestrze zimowym 2021/2022 na stanowiskach wykładowców wizytujących.

Przeczytaj cały artykuł

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z naszego serwisu.

Zgadzam się Ukryj komunikat