Stronę napędza Drupal

Aktualności

Studenci / Wykładowcy z zagranicy

 W ramach Programu ZIP w roku akademickim 2019/2020 Uniwersytet Warszawski odwiedzi wielu znanych i cenionych naukowców z całego świata, którzy poprowadzą zajęcia dla studentów UW. 

Udział wykładowców z zagranicy w dydaktyce akademickiej UW ma na celu:

  • zwiększenie umiędzynarodowienia studiów oferowanych przez Uniwersytet Warszawski oraz intensyfikację międzynarodowego transferu wiedzy
  • umożliwienie studentom kontaktu z wykładowcami akademickimi wykształconymi i doświadczonymi w prowadzeniu zajęć w ramach odmiennych od polskiego systemów edukacyjnych
  • rozszerzenie oferty dydaktycznej UW o nieobecne dotąd tematy i specjalności naukowe
  • stworzenie studentom dodatkowych możliwości doskonalenia umiejętności językowych.

Regulamin (pdf)

Wykład otwarty prof. Katarzyny Celińskiej z John Jay College of Criminal Justice – City University of New York

Dodane dnia 2021.12.03

W imieniu Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW serdecznie zapraszamy na wykład otwarty pt. “Female pathways to criminality and gendered punishment” („Kobiece drogi do przestępczości i karanie kobiet”), który wygłosi Prof. Katarzyna Celińska z John Jay College of Criminal...

Przeczytaj cały artykuł

Wykład otwarty prof. Viktora Moisiienko

Dodane dnia 2021.12.01

Wydział Lingwistyki Stosowanej, Katedra Studiów Interkulturowych, zaprasza na wykład otwarty prof. Viktora Moisiienko pt. „Zabytki w języku cerkiewnosłowiańskim redakcji ukraińskiej 11-14 w.”, który odbędzie się online 7 grudnia o godz. 9.45.

Przeczytaj cały artykuł

WYNIKI IV TURY KONKURSU NA WYKŁADOWCÓW WIZYTUJĄCYCH

Dodane dnia 2021.10.22

Zakończyła się IV tura konkursu na zagranicznych wykładowców wizytujących. Zapraszamy do zapoznania się z jego wynikami.

Przeczytaj cały artykuł

Konkurs dla zagranicznych wykładowców wizytujących - IV tura (ostatnia)

Dodane dnia 2021.06.29

Ogłaszamy ostatni, czwarty nabór kandydatów na zagranicznych wykładowców wizytujących Uniwersytetu Warszawskiego, którzy zostaną zatrudnieni w semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022.

Przeczytaj cały artykuł

Wykładowcy wizytujący - wyniki III tury konkursu

Dodane dnia 2021.06.11

Zakończyła się III tura konkursu, w której wyłonieni zostali kandydaci do zatrudnienia na Uniwersytecie Warszawskim w semestrze zimowym 2021/2022 na stanowiskach wykładowców wizytujących.

Przeczytaj cały artykuł

Wykład otwarty dr. Floriana Matei-Popescu

Dodane dnia 2021.06.01

W imieniu Wydziału Archeologii UW zapraszamy na wykład otwarty zatytułowany „Roman Camps in the Lower Danube area: how do we find them?”, który wygłosi dr Florian Matei-Popescu z Instytutu Archeologii Vasile Pârvan w Bukareszcie. Wykład odbędzie się 8 czerwca o godz. 11.30 w trybie online na...

Przeczytaj cały artykuł

Wykład otwarty dr. hab. Juliana Henna

Dodane dnia 2021.02.12

W imieniu Wydziału Chemii UW zapraszamy na wykład otwarty dr. hab. Juliana Henna z Uniwersytetu w Bayreuth (Niemcy), zatytułowany „Silent suffering: mental health issues and what we can do about it", który odbędzie się 15 lutego na platformie Google Meet.

Przeczytaj cały artykuł

Wykład otwarty dr. Tarasa Lylo

Dodane dnia 2021.02.08

Katedra Studiów Interkulturowych Europy Środkowo-Wschodniej zaprasza na wykład otwarty dr. Tarasa Lylo z Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. I. Franki, poświęcony recepcji współczesnej Rosji w publicystyce Michaiła Epsztejna.

Przeczytaj cały artykuł

Wykład otwarty dr. Stefana Halikowskiego-Smitha ze Swansea University

Dodane dnia 2021.01.25

Wydział Historyczny UW zaprasza na  wykład otwarty doktora Stefana Halikowskiego-Smitha ze Swansea University zatytułowany  "Between Illusions and Realities. Recovering Missionary Accounts of Southeast Asia from the End of the Seventeenth Century". 

Przeczytaj cały artykuł

Make it visible! Promotion and communication project - workshops

Dodane dnia 2021.01.19

Welcome Point and Volunteer Centre of the University of Warsaw would like to invite long-term international students to a series of online workshops "Make it visible! Promotion and communication project".

Przeczytaj cały artykuł

Wykład otwarty dr. Jacka Kasprzaka

Dodane dnia 2020.11.23

Zapraszamy na wykład otwarty dr. Jacka Kasprzaka pt. „Reflectance from single excitons: context and prospects", który odbędzie się w piątek, 27 listopada, o godzinie 10:15.

Przeczytaj cały artykuł

Wykład dr. Zbigniewa Struzika

Dodane dnia 2020.11.03

Zapraszamy na wykład otwarty dr. Zbigniewa Struzika z The University of Tokyo „Physics of Life”, który odbędzie się 4 listopada o godz. 18.15.

Przeczytaj cały artykuł

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z naszego serwisu.

Zgadzam się Ukryj komunikat